Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Na Žďársku měl zákaz pobytu. Přesto přijel a kradl bonboniery

Na Žďársku měl zákaz pobytu. Přesto přijel a kradl bonboniery

Žďárští policisté sdělili sedmapadesátiletému muži z Havlíčkobrodska podezření ze spáchání dvou trestných činů. Muž je podezřelý z toho, že v prodejně obchodního řetězce odcizil zboží.

Ilustrační foto
7. září 2018 - 11:00

Dále se zdržoval na Žďársku, ačkoli mu byl uložen trest zákazu pobytu na tomto území. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

K případu došlo ve středu 5. září kolem půl osmé ráno. Muž v prodejně obchodního řetězce na ulici Horní ve Žďáru nad Sázavou odcizil dvě bonboniéry a z prodejny odešel bez zaplacení. Pracovníci prodejny vše ohlásili policistům a  hlídka následně muže vypátrala a zadržela na území města. Konkrétně na Náměstí Republiky, kde ležel na lavičce.

Jedná se o muže, který byl již v minulosti soudně trestaný a byl na něj vydaný příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté muže zadrželi a eskortovali do věznice.

Zlobilovi z Havlíčkobrodska  byl okresním soudem uložen tříletý trest zákazu pobytu na území okresu Žďár nad Sázavou s předpokládaným koncem v polovině roku 2021.

Z výkonu posledního nepodmíněného trestu se muž vrátil v lednu letošního roku. V polovině srpna mu byl za majetkovou trestnou činnost uložen další nepodmíněný trest odnětí svobody, a to na dobu devíti měsíců.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)