Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Na začátku října proběhly na Vysočině Dny otevřených ateliérů

Na začátku října proběhly na Vysočině Dny otevřených ateliérů

První říjnový víkend se na Vysočině konal již 10. ročník podzimních slavností umění a řemesel známých jako Dny otevřených ateliérů. Do oblíbené akce se přihlásilo celkem 124 ateliérů.

Ilustrační foto
13. října 2020 - 11:03

Většinou šlo o tradiční účastníky, ale přibylo také několik nováčků. Movinkyvysocina.cz o tom informovl tiskový odbor Kraje Vysočina.

Postupně se vzhledem k současné epidemiologické situaci 20 ateliérů odhlásilo. Své dveře otevřelo nakonec 104 ateliérů, v nichž vystavovalo nebo tvořilo 119 jednotlivců. Návštěvníci tedy i letos měli z čeho vybírat. Od galerií, uměleckých škol až po malíře, sochaře, grafiky, fotografy, skláře a kováře, šperkaře, keramiky a nadšence z různých řemeslných oborů.
 

Návštěvnost byla dle koordinátorky Dnů otevřených ateliérů na Vysočině Martiny Mrázové z Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod různá. „Někdo měl návštěvníků, že je nestíhal vítat, jako například sochař Radomír Dvořák, který sochal oba dva dny v lomu Granit Lipnice, nebo pan Václav Noha z Kovárny Štěměchy. Jinde zaznamenali oproti jiným ročníkům návštěvnost podstatně nižší. Kompletní čísla ještě nejsou k dispozici, a oproti minulému roku čísla budou nižší, přesto celkově lze návštěvnost hodnotit jako velice dobrou, dostat se může až na 10 000 návštěvníků celkem za oba dva dny,“ hodnotí letošní ročník  Martina Mrázová.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)