Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Na Vysočině v červnu napršel víc než dvojnásobek proti normálu

Na Vysočině v červnu napršel víc než dvojnásobek proti normálu

Na Vysočině napršelo v červnu podstatně více vody, než je v tomto období obvyklé. Měsíční úhrn srážek byl v tomto kraji 186,3 milimetru, což představuje 246,7 procenta normálu.

Ilustrační foto
29. července 2020 - 11:00

Vyplývá to z údajů v blogu pracovníků brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplotně byl podle ČHMÚ letošní červen na Vysočině normální.

Červnový měsíční průměr teploty vzduchu byl na Vysočině 15,9 stupně Celsia. Nejvyšší teplotu, 30,6 stupně Celsia, zaznamenala 13. června měřicí stanice v Libici nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. Nejchladněji bylo 2. června v Jihlavě, kde teplota vzduchu klesla na 3,4 stupně Celsia.

Nejvyšší měsíční srážkový úhrn, 260,5 milimetru, naměřila v červnu stanice v Krucemburku na Havlíčkobrodsku. Za ní následovaly stanice Křižánky na Ždársku s hodnotou 259,1 milimetru a Štěměchy na Třebíčsku s 255,2 milimetru.


Nejnižší měsíční úhrn srážek na Vysočině v červnu zaznamenala stanice Velká Bíteš na Ždársku, kde napršelo 116,7 milimetru vody. Ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku naměřili minulý měsíc 121,2 milimetru srážek a v sousední Ledči nad Sázavou 139,8 milimetru.

Nejvíc dešťových srážek za jeden den, 71,5 milimetru, zaznamenala na Vysočině 6. června Polná na Jihlavsku.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)