Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Na Vysočině se při bouračkách umírá mnohem víc než loni

Na Vysočině se při bouračkách umírá mnohem víc než loni

Policisté napříč Vysočinou vyjížděli za první čtyři měsíce letošního roku k celkem 1.373 dopravním nehodám. Počet bouraček se meziročně navýšil o 11 procent.

Ilustrační foto
5. června 2019 - 11:00

Informuje o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. „Nehody si vyžádaly již 12 obětí. Loni zemřelo za první čtyři měsíce roku sedm osob,“ vypočítala ze statistik mluvčí s tím, že 18 účastníků se těžce zranilo.  Dalších 369 účastníků utrpělo lehké zranění.

Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku se vyšplhala na částku skoro 79 milionů korun.  Ve 42 případech policisté při šetření nehody zjistili, že řidič před jízdou požil alkoholické nápoje nebo byl pod vlivem omamných a psychotropních látek.


Počet podnapilých řidičů, kteří havarovali, se sice meziročně snížil, a to o 22 procent, ale strážci zákona dokumentují i několik karambolů, kdy řidiči usedli za volant v silně podnapilém stavu. „Výjimkou nebyly hodnoty přesahující tři promile alkoholu,“ uvedla Čírtková.


Ze statistiky dopravní nehodovosti vyplývá, že se v kraji v letošním roce výrazně zvýšil počet dopravních nehod s tragickými následky. Jednoznačně vede nepřiměřená rychlost v kombinaci se způsobem jízdy.

Tyhle dvě příčiny stojí za většinou letošních nehod. Alarmující může být skutečnost, že v pořadí příčin je na třetím místě nedání přednosti v jízdě, což představuje ignorování základních dopravních značek.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)