Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Na Vysočině přibylo do září 1030 bytů, nejvíc v rodinných domech

Na Vysočině přibylo do září 1030 bytů, nejvíc v rodinných domech

Na Vysočině přibylo od letošního ledna do konce září 1030 nových bytů, o 7,2 procenta víc než ve stejné době před rokem. Kromě Vysočiny se v Česku meziročně zvýšil počet dokončených bytů už jen v Moravskoslezském kraji.

Ilustrační foto
19. listopadu 2020 - 11:00

Vyplývá to z předběžných výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad. Dělníci ale na Vysočině za letošní tři čtvrtletí zahájili méně nových staveb pro bydlení.

V celém Česku dokončili stavaři v prvních devíti měsících tohoto roku 23.315 bytů, což bylo o 9,4 procenta méně než vloni. Nejvíc bytových jednotek v ČR získal přes meziroční pokles o 1,6 procenta Středočeský kraj, kde bylo dokončeno 4927 bytů.

Na Vysočině tradičně přibývají byty nejvíc v rodinných domech. Výstavbou bytových domů získal tento kraj od ledna do září 157 nových bytových jednotek.


Počet nově zahájených staveb bytů se na Vysočině ve třech čtvrtletích letoška meziročně snížil o 5,7 procenta, dělníci v tomto kraji rozestavěli budovy s 1297 byty.

Pokles vedle Vysočiny zaznamenalo sedm krajů. V ČR bylo za tři letošní čtvrtletí nově rozestavěno 27.152 bytových jednotek, v porovnání se stejným obdobím minulého roku jejich počet klesl o 6,8 procenta.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)