Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Na Vysočině otevřeli další Family Point. Tentokrát v Pelhřimově

Na Vysočině otevřeli další Family Point. Tentokrát v Pelhřimově

Symbolickou stuhu na logu Family Pointu v závěru minulého týdne v Pelhřimově přestřihl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk a místostarosta města Pelhřimov Josef Koch.

Ze slavnostního otevření v Pelhřimově
19. června 2018 - 11:00

Do rodiny Family Pointů na Vysočině tak přibylo další místo přátelské rodině, v pořadí už deváté. Jednou z aktivit Koncepce rodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina pro období 2017 až 2021 s cílem podpory služeb pro rodiny je i podpora Family Pointů.

"Jsem rád, že jsme tentokrát mohli spojit síly Pelhřimovem a kromě základního Family pointu, který na pelhřimovském městském úřadě funguje od roku 2015, se podařilo realizovat i kontaktní Family Point. Těšíme se na vzájemnou spolupráci,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 
Kontaktní Family Pointy v Kraji Vysočina se ve všech okresních městech těší velkému zájmu. Jedná se o místa, kde jsou kontaktní pracovnice připraveny rodičům poskytnout či zprostředkovat informace týkající se všech oblastí rodinného života.


Samozřejmě k tomu také  poskytnout jim důstojné a milé prostředí pro krátkodobou péči o malé děti. V Pelhřimově zahájil provoz kontaktní Family Point  v prostorách Rodinného centra Krteček, na adrese Palackého 1736.


(pšt, hasicskelisty.cz, foto:Kraj Vysočina)