Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Na volné termíny k očkování v nemocnicích upozorní zvací SMS

Na volné termíny k očkování v nemocnicích upozorní zvací SMS

Na volné termíny k očkování proti nemoci COVID-19 v jednotlivých očkovacích místech v krajských nemocnicích upozorní registrované seniory 80+ nově zvací SMS.

Přihlášení na stránkách ministerstva zdravotnictví
24. ledna 2021 - 11:00

V praxi to bude znamenat, že registrovaný senior nebo jeho blízcí se už nemusí průběžně přihlašovat do systému a kontrolovat, zda je k dispozici volný termín, ale centrální rezervační systém ministerstva zdravotnictví sám odešle zvací SMS v případě, že nemocnice vloží nová očkovací okna (tzv. sloty). Zprávu s nezbytným PIN2 následně obdrží takový počet registrovaných, který odpovídá počtu volných termínů a to chronologicky od nejstarších seniorů podle preferovaného místa očkování.

„V Kraji Vysočina by měly být první zvací SMS odeslány v pondělí 25. ledna 2021 dopoledne,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.


 
Jednotlivé krajské nemocnice budou otevírat volná očkovací okna (sloty) v závislosti na množství dodané očkovací látky. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka bude každá nemocnice nabízet této skupině registrovaných minimálně 90 volných termínů týdně. Informační linka Kraje Vysočina: 564 602 602, PO–NE 8–20.

NovinkyVysočina informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Krajský úřad Kraje Vysočina.

(rp,novinkyvysocina,foto:arch.)