Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Na ulici Čejovskou v Humpolci se vrátil běžný provoz

Na ulici Čejovskou v Humpolci se vrátil běžný provoz

Od soboty 4.srpna už mohou řidiči projíždějící Humpolcem využívat modernizovanou krajskou komunikaci II/347 v ulici Čejovská.

Čejovská ulice v Humpolci
9. srpna 2018 - 11:01

Jedná se o navazující II. etapu rekonstrukce této komunikace v délce zhruba 500 metrů od ulice Sluníčkova po konec města v blízkosti jezdeckého závodiště ve směru na Světlou nad Sázavou. V průběhu srpna budou ještě probíhat drobné dokončovací práce.
 
Loňská I. etapa zahrnovala kompletní výměnu konstrukčních vrstev v ulici Čejovská v délce cca 400 metrů a také výstavbu nové okružní křižovatky. Ta byla přebudována z velmi frekventované průsečné křižovatky silnic II/347, III/34771 (směr Budíkov) a místní komunikace (směr centrum).

„Důvodem této zásadní úpravy bylo zejména zajištění plynulosti a bezpečnosti dopravy vzhledem k poměrně vysokým dopravním intenzitám v této části průtahu Humpolce,“ upřesnil pro Novinkyvysocina.cz Jan Hyliš, radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství.
 

Modernizovaný úsek silnice II/347 je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi Světlou nad Sázavou, Humpolcem a dálnicí D1. Na projekt II/347 Humpolec – ul. Čejovská, okružní křižovatka s celkovým rozpočtem 28 milionů korun má Kraj Vysočina přislíbenu finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)