Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Na Štítu města Jihlavy se čeká na 500 modelů nejen letadel

Na Štítu města Jihlavy se čeká na 500 modelů nejen letadel

V pořadí 44.ročník  modelářské soutěže O Štít města Jihlavy pořádá Klub plastikových modelářů Jihlava (KPM) v sobotu 23.března v Hotelu Gustav Mahler.

Ilustrační foto
20. března 2019 - 11:00

Jde o jedinou akci svého druhu na Vysočině a nejstarší kontinuálně pořádanou modelářskou soutěž v republice. Výstava bude pro veřejnost otevřena od 10 do 16 hodin, děti do 6 let mají vstup zdarma. Soutěž bude provázet v refektářích Hotelu GM také 10. ročník Kit Show.

Jak uvedl Petr Šourek z pořadatelského klubu, budou plastikoví modeláři tradičně prezentovat modely letadel, bojové techniky a lodí, dioramata, figurky atd. Podle zájmu modelářů z celé republiky je očekávána účast 450 až 500 modelů.

Soutěžit se bude ve 29 kategoriích seniorů a dětí, vyhlášeno bude též dvacet speciálních ocenění včetně dvou putovních pohárů Best of Show pro nejlepší model letadla a vojenské techniky výstavy. Návštěvníci určí Cenu diváků.Soutěž doprovodí nabídka modelářského zboží. „V Jihlavě a okolí není specializovaný modelářský obchod,“ dodává k tomu Šourek.

V doprovodném programu bude historik Marek Škoda hovořit o málo známé historii Vládního vojska v letech 1944 - 45 v Itálii. Člen spolku Čeští Rafáci/Czech RAF Crew Josef „Joe“ Vochyan bude  přednášet na téma Piloti RAF z Jihlavy a okolí.

Praktický modelářský workshop povede Luboš Vaňha, jihlavský výrobce celosvětově známých modelářských pomůcek.Na Masarykově náměstí bude v rámci výstavy Klub historických vozidel z Úsobí prezentovat několik nákladních a štábních vozidel, včetně motocyklů z výzbroje spojeneckých armád.

Kostel sv. Petra a Pavla je dominantou náměstí v Soběslavi

V současné době zároveň probíhá výstava plastikových modelů KPM Legendy v miniatuře v podkroví Muzea Vysočiny. Tady je do 8. května vystaveno dalších 320 plastikových modelů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)