Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Na služební záchod v supermarketu? Zákazník má někdy i smůlu

Na služební záchod v supermarketu? Zákazník má někdy i smůlu

Chodíte nakupovat do supermarketů? Tak si předtím ještě raději zajděte na toaletu. Pokud totiž budete mít potřebu navštívit WC až při nakupování na prodejní ploše, aktuální případ z Jihlavy ukazuje, že budete mít nejspíš smůlu.

Ilustrační foto
26. července 2021 - 11:00

V menších prodejnách totiž toalety pro veřejnost k dispozici nejsou a na WC pro zaměstnance vás s největší pravděpodobností nepustí, protože jim to nedovoluje platná legislativa a hygienické předpisy.

Své o tom ví důchodkyně, která chtěla nakoupit v jihlavském Penny Marketu. Během nakupování se jí totiž začalo chtít na toaletu. Jenže nebylo kam. Penny Market, stejně jako ostatní supermarkety obdobné rozlohy prodejní plochy, WC pro veřejnost k dispozici nemají. Seniorce se snažily pomoci dvě ženy, které nakupovaly na prodejně ve stejnou dobu. Snažily se přemluvit i jednoho ze zaměstnanců, aby udělal výjimku a nad dodržováním zákona zvítězil lidský přístup a zdravý rozum.

Jenže nepochodily. „Zabouchl mi dveře před nosem a dál se se mnou odmítl bavit. Když jsem na něho ťukala znovu, tak už neotevřel. Paní přitom bylo špatně. Byla celá zelená,“ popisuje příhodu z minulého týdne žena z Jihlavska, která pracuje ve zdravotnictví a nakupovala společně se svou maminkou, která už je také v penzi. Příběh měl nakonec dobrý konec, protože důchodkyně, která akutně potřebovala na WC, se zželelo pracovnicím vedlejší prodejní plochy.


V Jihlavě má velké zastoupení například diskontní řetězec Lidl, který v krajském městě provozuje hned tři prodejny. Podle mluvčího Tomáše Mylera jsou prostorově limitované, a tudíž není možné ve všech případech toalety pro zákazníky zřídit. S kolegou z Penny Marketu se shoduje v tom, že toalety v zázemí nejsou z hygienických důvodů určeny pro využití zákazníky.

„Slouží totiž našim zaměstnancům, kteří jsou bez výjimky držiteli potravinářského průkazu. V urgentních případech se však zákazníci mohou obrátit na personál, který jim na toalety v zázemí vstup umožní,“ dodal.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)