Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Na mladého žháře z Batelova soud po dalším útoku uvalil vazbu

Na mladého žháře z Batelova soud po dalším útoku uvalil vazbu

K prvnímu požáru došlo 4.dubna kolem druhé hodiny v noci, kdy úmyslně založil požár v neobývaném rodinném domě v ulici U kulturního domu v Batelově.

Požár domu v Batelově.
18. května 2020 - 11:00

Požár poškodil celou nemovitost a majitelce vznikla škoda ve výši 950 tisíc korun. Ve stejný den krátce po třetí hodině ráno začalo hořet zádveří rekreační chaty  v lokalitě Ve Vršku. Oheň se rychle rozšířil na celý objekt a majiteli vznikla požárem škoda ve výši 1.450.000 korun.

Ke třetímu požáru došlo 18. dubna kolem sedmé hodiny ranní v Batelově na ulici Rácovská. I zde žhář založil uvnitř neobývané chalupy požár, který zasáhl i vnitřní část nemovitosti a vzniklá škoda dosáhla částky 50 tisíc korun.

Čtvrtý požár vypukl v pátek 8. května, když začala hořet rekreační chata. Škoda v tomto případě dosáhla částky 1,5 milionu korun. Žhář tak ve čtyřech případech způsobil majitelům nemovitostí v Batelově škodu za čtyři miliony korun. Soud na něj v sobotu uvalil vazbu. K činům se doznal. Motiv jeho jednání ale stále vyšetřují kriminalisté.


Mladík (21) čelí obvinění z přečinu poškození cizí věci a porušování domovní svobody, za který mu v případě prokázání viny u soudu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Na hlavní líčení si obviněný počká v brněnské vazební věznici.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)