Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Na knihovny a jejich čtenáře čeká odměna za sběr mobilů

Na knihovny a jejich čtenáře čeká odměna za sběr mobilů

Odevzdat starý mobilní telefon v knihovně a mít šanci vyhrát hodnotné odměny mohou v těchto dnech obyvatelé dvou desítek měst v Jihočeském kraji a Kraji Vysočina.

Ilustrační foto
31. října 2019 - 11:00

Zapojené instituce budou mezi sebou soutěžit v rámci pilotního projektu „Odlož mobil v knihovně“ o hlavní cenu 20 tisíc korun. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Odměnu získá instituce, v níž se podaří do 11. prosince shromáždit nejvíce mobilních telefonů. Prostředky mohou využít např. na nákup nových knih či organizaci akcí pro veřejnost.
 

Motivaci odevzdat starý mobil právě v knihovně budou mít i samotní čtenářů. Každý, kdo se do akce zapojí bude zařazen do slosování o poukázku na nákup knih v hodnotě 2.500 korun.

Do pilotního projektu bylo v každém ze dvou krajů zařazeno vždy 10 knihoven v menších městech. „Knihovny jsme zvolili záměrně, naše země má nejhustší síť těchto zařízení na světě a dlouhou knihovnickou tradici. Lidé je navštěvují pravidelně a při půjčování publikací se mohou o projektu dozvědět.


Při příští návštěvě s sebou kromě knih na vrácení mohou vzít starý mobil,“ upřesňuje Pavel Peroutka, regionální manažer neziskové společnosti ASEKOL, která tento osvětový projekt ve spolupráci s Krajem Vysočina a Jihočeským krajem organizuje.

Veškeré vybrané telefony budou po ukončení soutěže podle předány k odborné recyklaci.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)