Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Na hrad Roštejn se opět vrací jazz. Už tento víkend.

Na hrad Roštejn se opět vrací jazz. Už tento víkend.

V neděli 18.srpna se na romantickém hrádku nedaleko Telče uskuteční další Jazz na Roštejně. Tato tradiční akce se na Roštejně konala pravidelně.

Hrad Roštejn
14. srpna 2019 - 11:00

A to již od 80. let minulého století. "Bohužel z důvodů rekonstrukce objektu nebyla v posledních letech pořádána, a proto jsme velmi rádi, že se akci podařilo obnovit. A věříme, že se postupně navrátí ke svému věhlasu, neboť jazz k tomuto hradu patří,“ zve na hudební svátek náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 
Tato odpolední akce se odehraje v místech tzv. předhradí, kde je zastřešené podium se zázemím a odkud je krásný pohled na atypickou sedmibokou věž, která je pro hrad charakteristická.

Momentálně je navíc zcela mimořádně obklopena lešením, což zase nebude na dlouhou dobu jen tak k vidění. Atmosféru místa navíc umocňují i okolní smíšené lesy. Od 14 hodin se na podiu postupně představí Humpolecký Dixieland, Swing Trio Telč, Jazz Quintet Třešť a Jazz Joint. Předpokládané ukončení je kolem 19.30 hodin.


Vstupenky je možné už nyní zakoupit v rámci předprodeje na pokladně hradu Roštejn nebo v Muzeu Vysočiny Jihlava, a to až do 17. srpna.

Hrad Roštejn se těší velkému návštěvnickému zájmu. Od začátku letních prázdnin do expozic zavítalo přibližně 18 tisíc návštěvníků. A to i přesto, že na hradě pokračují exteriérové stavební úpravy. Stavební práce jsou však koordinovány tak, aby minimálně omezovaly hradní provoz.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)