Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Muzeum či galerii lze navštívit i v noci. Začíná festival

Muzeum či galerii lze navštívit i v noci. Začíná festival

Od pátku 17.května až do soboty 8. června bude v muzeích a galeriích napříč Českou republikou probíhat už 15.ročník Festivalu muzejních nocí.

Ilustrační foto
17. května 2019 - 11:00

Muzejní a galerijní noci, to jsou mimo jiné komentované prohlídky stávajících výstav, přednášky, divadelní představení, filmy a mnoho dalších aktivit. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Ke spolupráci jsou každoročně oslovovány divadelní a hudební soubory, řemeslníci, výtvarníci nebo správci památkových objektů. Do Festivalu muzejních nocí 2019 se také v letošním roce zapojí všechny sbírkotvorné organizace zřizované Krajem Vysočina.
 
Zapojení se do Festivalu muzejních nocí je to pro renomované organizace otázka prestiže. Pro menší, nově vznikající či úzce zaměřené organizace pak možnost, jak na sebe upoutat pozornost a oslovit širokou veřejnost.


"Ze společné propagace a podpory profitují nejen organizace, ale rovněž návštěvníci, kterým se nabízí netradiční a nevšední kulturní zážitky v netradiční dobu,“ zve na festival Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Festival muzejních nocí se koná za finanční podpory Ministerstva kultury a navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)