Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Muž nalezl v lese součást staré munice. Odnesl si ji domů

Muž nalezl v lese součást staré munice. Odnesl si ji domů

Policisté přijali v úterý 5.června na linku tísňového volání oznámení o nálezu předmětu připomínajícího součást munice. Muž dále uvedl, že předmět našel v lese na Chotěbořsku.

Nalezený zapalovač francouzské výroby
9. června 2018 - 11:00

Kdyby jen to, předmět si následně odnesl domů do jedné z obcí nedaleko Ždírce nad Doubravou. Novinkvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. Muž si doma na internetu pokoušel zjistit, o jaký předmět se jedná. Teprve až při zjištění, že by se mohlo jednat o součást munice, oznámil věc na policii.

Policisté si vyžádali součinnost policejního pyrotechnika, který předmět identifikoval jako dělostřelecký minový zapalovač francouzské výroby, typu 24/31, který se používal do dělostřeleckých min ráže 47, 60 a 81 milimetrů.

V souvislosti s tímto případem policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na veřejnost apelují, aby v žádném případě s takovými předměty nikdy nemanipulovala, nedotýkala a už vůbec ne předměty někam převážet.


Neodborným zacházení a sebemenší manipulací s předmětem může dojít k výbuchu nebo výstřelu a ohrozit tak na životě a zdraví sebe nebo ostatní osoby, které se v okolí nacházejí.

V přídech, kdy pyrotechnik zjistí, že se nejedná o nebezpečný předmět v podobě munice nebo její součásti, nehrozí oznamovateli za takové oznámení žádný postih.

(pšt, novinkvysocina.cz, foto: PČR)