Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Most v Okrouhlici je v demolici, doprava je v provizoriu

Most v Okrouhlici je v demolici, doprava je v provizoriu

V plném proudu jsou stavební práce na obnově mostního objektu přes železniční trať v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku. Důvodem kompletní demolice mostu špatný technický stav.

Most v Okrouhlici a v demolici
14.duben 2017 - 11:00

Minulý týden začala postupná demolice mostního objektu. Práce probíhají po etapách za úplné výluky provozu na železniční trati a převážně v nočních hodinách, aby docházelo jen k minimálnímu omezení železniční dopravy na frekventované trati Praha – Brno. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Ihned po ukončení demoličních prací budou zahájeny stavební práce na výstavbě nového mostu. Již v předstihu zhotovitel stavby vybudoval mostní provizorium, po kterém je nyní silniční i pěší doprava vedena.

Most v Březině u Hořepníku projde kompletní rekonstrukcí

Obnova mostního objektu je součástí projektu  Okrouhlice – most, který začal už v loňském roce modernizací 300 metrů dlouhého úseku v průtahu obce Okrouhlice na silnici spojující Havlíčkův Brod a Světlou nad Sázavou.

Na investici s celkovým rozpočtem téměř 57 milionů korun Kraj Vysočina požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)