Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Most u Dvorců otevřou od listopadu. Zbývá jen hlavní prohlídka

Most u Dvorců otevřou od listopadu. Zbývá jen hlavní prohlídka

Hlavní silniční tah z Jihlavy na Pelhřimov se má u Dvorců znovu pro motoristy otevřít s počátkem listopadu. Kvůli výstavbě nového mostu byla krajská komunikace II/602 uzavřena od konce letošního března.

Nový most u Dvorců.
25. října 2021 - 11:00

„V této chvíli už provádíme jen dokončovací práce jako montáž svodidel a zábradlí. Most jako takový je hotový. Už jen zbývá, aby prošel hlavní prohlídkou a od úřadů bylo potvrzeno, že jízda po něm je pro motoristy bezpečná,“ vysvětluje Rostislav Mitrenga, jednatel generálního dodavatele stavby, která by měla stát okolo 60 milionů korun.

Realizace mostu měla podle projektové dokumentace trvat až do června příštího roku. Mitrenga na inspekčním dni, který probíhal přímo na mostě ve středu odpoledne za účasti náměstka hejtmana Miroslava Houšky (KDU-ČSL), uvedl, že veškeré stavební práce chtějí stihnout dokončit do konce letošního roku.

V největší fázi výstavby nového mostu na díle pracovalo podle něj i pět desítek pracovníků. Pětipolový most vede přes železniční trať a také přes řeku Jihlavu. Původní z roku 1973 se zboural, protože byl v havarijním stavu.


Most na délku měří 90 metrů. „Stavba se připravovala několik let a jsme rádi, že bude dokončena v termínu a občanům bude most zprůjezdněn tak, jak jsme slíbili,“ dodává Houška. Dokončení díla nijak neovlivnila tragédie, při které na stavbě zemřel mladý pracovník (25) subdodavatele.

„Nepřijali jsme v této souvislosti žádná zvláštní bezpečnostní opatření, protože máme nastavená taková, která se mají dodržovat a která dodržujeme. Provedli jsme jejich důkladnou kontrolu a zatím to vypadá, že naše firma nepochybila. Ve věci stále probíhá policejní vyšetřování, takže se k tomu nechci dál více vyjadřovat,“ omluvil se Mitrenga.

Dílo by se motoristům mělo zprůjezdnit oficiálně od půlnoci prvního listopadu. Není vyloučeno, že někteří řidiči se po mostě projedou už během neděle. Investiční akce se nezakončí slavnostním přestřižením pásky. Kraj jako investor i generální dodavatel stavby chce, aby se motoristé mohli po mostě znovu na trase Jihlava – Pelhřimov projet co nejdříve.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)