Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Most přes železnici v Třebíči se začne opravovat v květnu

Most přes železnici v Třebíči se začne opravovat v květnu

Zhoršující se technický stav přemostění u třebíčské nemocnice bude důvodem jeho zásadní rekonstrukce. Oprava bude probíhat jednu stavební sezónu a nutné uzavírky využijí i další správci objektů navazujících na most.

Silniční úsek s budoucí opravou
10. února 2019 - 11:00

Opravou projde tedy i přilehlá protihluková stěna a polovina nájezdových ramp ve vlastnictví ŘSD, SŽDC má na dobu rekonstrukce mostu plánovanou údržbu kolejové cesty.

„Ideální varianta, ke které se kloníme, počítá s opravami hned od začátku letošního května, ukončení na přelomu října a listopadu,“ informoval Novinkyvysocina.cz hejtman Jiří Běhounek s tím, že odhadované náklady stavby jsou 40 miliónů korun.
 
Opravy na mostě ev. č. 351-026 předpokládají snesení kompletní nosné konstrukce složené z 2 x 15 kusů 18 metrových betonových nosníků.

Dále o kompletní demolici vnitřní podpěry včetně základu, stávající krajní podpěry budou ubourány na úroveň nových úložných prahů a nově vybetonovány. Novou konstrukci bude tvořit předpjatá betonová monolitická deska.

Nový most bude mít stejné parametry jako stávající přemostění – na podzim tedy opět tři jízdní pruhy, jednostranný veřejný chodník, organizace dopravy se nebude ničím lišit od současného stavu.  


Přípravné práce na opravách mostu přejdou nejpozději od 13. května 2019 do úplné uzavírky. Objízdné trasy byly stanoveny s ohledem na možnosti silniční sítě, s přihlédnutím k průjezdnosti městem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)