Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Mladý módní tvůrce ČR: 30 let módní inspirace

Mladý módní tvůrce ČR: 30 let módní inspirace

Žáci oděvních oborů prezentovali to nejlepší z vlastní tvorby v rámci 30.ročníku soutěže Mladý módní tvůrce ČR, která se uskutečnila na konci listopadu v Jihlavě.

Ze soutěže Mladý modní tvůrce ČR
5. prosince 2018 - 11:00

Mladí návrháři z 30 škol z Česka předvedli své kreace v sedmi kategoriích. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Kromě zdařilých módních přehlídek bylo k vidění rovněž soutěžní klání kadeřníků a vizážistů. Pozvání na soutěžní přehlídku do Jihlavy opět přijaly také odborné školy ze Slovenska a Rakouska.
 
Krajské střední školy se v obrovské konkurenci neztratily a vybojovaly tři prvenství. SUPŠ Jihlava- Helenín si odnesla prvenství v kategorii Volná mladá móda za svoji denimovou kolekci inspirovanou grafity a také druhé místo v pokrývkách hlavy.

Adéla Míková z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava vyhrála v soutěži NailArt s tématem KOMIKS.  Nejvíce bodů od odborné poroty získala v kadeřnickém klání Věra Caklová rovněž z jihlavské školy služeb za dámský historický účes na téma Alžběta I.


Ze stejné školy zaujaly porotu také výtvory Viktorie Doležalové v komiksovém malování na obličej a Nikol Dobrkovské za dámský fantazijní účes Mýtická Elfka, obě vybojovaly skvělé druhé místo.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)