Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Mladík ukradl tři láhve rumu, jednu použil jako zbraň

Mladík ukradl tři láhve rumu, jednu použil jako zbraň

Kriminalisté vyšetřují případ, kdy se drobnější krádež dvacetiletého muže v jihlavském obchodním domě, velmi rychle stala závažným násilným trestným činem.

Ilustrační foto
5. února 2019 - 11:00

Ten si dokonce vyžádal dva zraněné, zaměstnankyni obchoďáku a a pracovníka ostrahy. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Dramatický případ se odehrál v úterý 29. ledna v obchodním domě nedaleko centra města. Do prodejny přišel muž, který po páté hodině večer odcizil tři lahve rumu v hodnotě za necelou tisícovku. Zboží schoval do batohu a prostorem pokladen prošel, aniž by zaplatil.

Podezřelého muže zastavil pracovník ostrahy a společně se zaměstnankyní obchodu se ho snažili odvést do kanceláře. Muž se choval agresivně, vyhrožoval násilím, snažil se jim vytrhnout a utéct. Své výhružky velmi rychle naplnil a pracovníka ostrahy i zaměstnankyni prodejny fyzicky napadl.

Útok byl náhlý a u obou směřovaly údery do hlavy. Napadeným pomohla další zaměstnankyně obchodu i jeden ze zákazníků a agresivního muže se jim podařilo odvést do kanceláře. Tím ale násilí z jeho strany neustalo. Muž fyzicky napadl ještě další zaměstnankyni obchodního domu, kterou taky udeřil.

Navíc vzal do ruky odcizenou lahev a vynucoval si svůj odchod z prodejny, přičemž z jeho jednání bylo zřejmé, že chce láhev použít k násilí směřovaným proti ostatním osobám. V té době už ale na místo přijeli přivolaní policisté a agresivního muže zadrželi.

Přivolali také zdravotnickou záchrannou službu. Závažnější zranění utrpěl pracovník ostrahy, který musel být převezen do nemocnice. Lékařské ošetření musela postoupit také jedna se zaměstnankyň obchodu, přičemž i u ní mohlo dojít vzhledem ke způsobu a razanci útoku k závažnějšímu zranění.


Druhá napadená zaměstnankyně neutrpěla zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost a trest si odpykal i ve věznici. Z výkonu trestu odnětí svobody byl propuštěn vloni na jaře.

Dále je v současné době vyšetřován v souvislosti s jinou násilnou trestnou činností a soud rozhodl o jeho vzetí do vazby. V příslušných paragrafech násilníkovi hrozí až osm let vězení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)