Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Mladá univerzita otevře dveře digitálního světa

Mladá univerzita otevře dveře digitálního světa

Od 16. dubna 2019 se mohou hlásit dětí mezi 11 a 14 lety k účasti na 11. ročníku oblíbené prázdninové Mladé univerzity, pětidenního kempu s přeshraničními aktivitami.

Ilustrační foto
16. dubna 2019 - 11:00

K přihlášení je nutné využít rezervační systém. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Hlavním tématem letošní Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina připravenými pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska bude Digitalizovaný svět – náš svět budoucnosti. Program nabitý zajímavými přednáškami, výlety a sportem se uskuteční v termínu od 4. do 9. srpna 2019.
 
Děvčata a chlapci poznají dolnorakouské město Raabs na Dyji, kde se ubytují v hotelu pro mládež a rodiny JUFA. V rámci dopoledních aktivit absolvují zajímavé přednášky, odpoledne je čekají nejrůznější workshopy.

Na nich budou čekat zajímavé přednášky jako například Tržnice vědy, ve které budou vědci provádět experimenty a představovat různá vědecká odvětví. Večer se můžou děti těšit na pestrý volnočasový program v podobě táboráku, sportovní olympiády nebo třeba diskotéky.

To vše pod dohledem dvojjazyčného týmu vedoucích, kteří budou dětem po celou dobu kempu 24 hodin denně k dispozici. Součástí Mladé univerzity bude opět i jednodenní návštěva Kraje Vysočina. Všichni účastníci letošního ročníku zavítají do krajské Jihlavy nebo do Telče.


Tématem přednášek na Vysočině budou nepravdy v médiích, připraveno je povídání horolezce Radka Jaroše a zajímavé a atraktivní pokusy, které se zaměří na digitální obraz a jeho vznik. Pracovní skupiny budou opět situovány do jihlavské ZOO, do Centra dokumentárního filmu Jihlava, připravena bude hackerská dílna s nabídkou rychlokurzu on-line grafiky.

V telčském centru Excelence je v plánu práce s termokamerou a digitálním 3D mikroskopem, v nabídce aktivit je tvorba pocitové mapy města Telč zapsaného v UNESCO.
 
Program nabitý zážitky a novými zkušenostmi opět v Raabsu uzavře slavnostní Závěrečná promoce za účasti rodičů, sourozenců, prarodičů i přátel absolventů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)