Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Mladá univerzita nabízí volná prázdninová místa

Mladá univerzita nabízí volná prázdninová místa

Od 18. dubna 2017 spustí organizátoři dalšího ročníku prázdninové Mladé univerzity rezervační systém pro přihlášení do pětidenního kempu s přeshraničními aktivitami.

Účastníci Mladé univerzity
16.duben 2017 - 11:00

Tento ročník je pro děti od 11 do 14 let. Hlavním tématem letošní Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina připravenými pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska bude spojení „Objev v sobě badatele!“

Program nabitý zajímavými přednáškami, ale také výlety se uskuteční v termínu od 7. do 11. srpna.
 
„Studenti dostanou možnost zažít nové trendy a směry vývoje jak v technických oblastech, jako je robotika, medicína, fyzika nebo chemie, tak i při reálných pokusech, jejichž výsledky nás provázejí v každodenním životě,“ prozradila pro Novinkyvysocina.cz jen okrajově z programu radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jana Fialová.

Francouzští žáci oboru truhlář na odborné stáži v Jihlavě

Děvčata a chlapci poznají dolnorakouské město Raabs and der Thaya, kde se ubytují v hotelu pro mládež a rodiny JUFA. V rámci dopoledních aktivit absolvují zajímavé přednášky, odpoledne je čekají nejrůznější workshopy a večer se můžou těšit na pestrý volnočasový program.

To vše pod dohledem dvojjazyčného týmu vedoucích, kteří budou dětem po celou dobu kempu 24 hodin denně k dispozici. Součástí Mladé univerzity bude opět i jednodenní návštěva České republiky – Kraje Vysočina.
(pšt, novinkvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)