Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Místo kamene vytěžil v lomu nebezpečnou munici

Místo kamene vytěžil v lomu nebezpečnou munici

Policisté přijali v pondělí 13. března krátce před osmou hodinou ráno oznámení o nálezu tří předmětů připomínajících munici v kamenolomu v obci Křoví.

Dělostřelecké granáty ze 2.svět.války
16.březen 2017 - 11:00

Munici nalezl jeden z pracovníků při těžbě kamene. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Žďár nad Sázavou.

Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí a oznamovatele poučil, aby s předměty nijak nemanipuloval a vyčkal příjezdu policie.

Na místě policisté zjistili, že se skutečně může jednat o starou nevybuchlou munici, místo zajistili a prostřednictvím operačního důstojníka vyžádali součinnost Pyrotechnické služby Policie České republiky.

V Polné museli přerušit výkopové práce. Skrývaly rumunskou minu

Přivolaný pyrotechnik předměty identifikoval jako německé dělostřelecké granáty ráže 75 mm s protipancéřovou střelou, pocházející z období II. světové války.

Dále pyrotechnik provedl propátrání zajištěné lokality, kde nalezl dalších sedmnáct kusů dělostřeleckých granátů stejného typu. Nalezenou munici pyrotechnik zajistil a převezl k dalšímu opatření a likvidaci.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: PČR)