Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Měl chuť na uzeninu, tak ji ukradl. A dal pěstí zaměstnanci

Měl chuť na uzeninu, tak ji ukradl. A dal pěstí zaměstnanci

Policisté sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů cizinci, který byl přistižen při krádeži zboží v jihlavském obchodě a fyzicky napadl zaměstnance prodejny, který se ho snažil zastavit.

Ilustrační foto
10. března 2018 - 11:00

Ve středu 7. března přišel devětačtyřicetiletý muž kolem osmé hodiny ráno do obchodního domu na Masarykově náměstí a odcizil dvě balení uzenin v celkové hodnotě přes 150 korun. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Chmaták dal zboží do tašky a snažil se odejít prostorem vchodu. Toho si ale všiml zaměstnanec, cizince upozornil a ten se vrátil zpět do prodejny. Podezřelý muž poté prošel přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatil.

Opět ho zastavil a oslovil zaměstnanec obchodu, který mu chtěl v krádeži zabránit. Cizinec ale na muže fyzicky zaútočil, opakovaně ho udeřil pěstí a kopl nohou. Poté se snažil utéct, při čemž upadl do vystaveného zboží, vystavených hroznů.

Dvě desítky balení poničil a způsobil tak další škodu. Na místo byli přivoláni strážníci městské policie a policisté. Napadený zaměstnanec utrpěl zranění, proto mu policisté přivolali záchranku.

S plným nákupním vozíkem zmizet bez placení? Hloupý nápad

Cizinec odcizené zboží vydal. Policisté devětačtyřicetiletého muže odvezli na služebnu, kde mu policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu výtržnictví. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)