Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Martin Kukla: Vysočina je lídrem v investicích

Martin Kukla: Vysočina je lídrem v investicích

Z informací připravených za rok 2018 vyplynulo, že 34 % veškerých výdajů Kraje Vysočina bylo směřováno do konkrétních investic.

Dětský pavilon Nemocnice Nové Město na Moravě
3. května 2019 - 11:00

Tedy do staveb, technických zhodnocení, rekonstrukcí a modernizací. „Pro zjištění míry investování jsme celkové výdaje očistili o tzv. přímé výdaje ve školství, což jsou prostředky na platy pedagogických a nepedagogických pracovníků regionálního školství. O těchto penězích nemůže kraj prakticky rozhodovat, jsou předem určeny na stanovený účel a jsou kryty státní dotací,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Příznivá vysoká míra investování je u Kraje Vysočina dlouhodobý trend a kraj je v této oblasti na špici mezi ostatními kraji. O rok dříve kapitálové výdaje Kraje Vysočina tvořily 30 % krajských výdajů, v roce 2016 to bylo 26 % a v roce 2015 to bylo shodných 34 %.


Aktuální vysoká čísla vlastních investic Kraje Vysočina dokládají plnění priorit současného vedení. V roce 2018 byl ze strany Vysočiny enormní zájem zhodnotit maximálně svůj majetek.

"Nejvíce je to vidět na rekonstruovaných silnicích, na nových pavilonech krajských nemocnic, na moderních učebnách středních škol, ale i na moderních technologiích šetřících provozní výdaje veřejných budov, kde bylo třeba zásadních zásahů do elektroinstalací, vodovodů, rozvodů,“ popisuje Martin Kukla.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)