Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Malíř Jaroslav Panuška očima dětí

Malíř Jaroslav Panuška očima dětí

Na jaře letošního roku Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti starší 12-ti let, která měla reflektovat tvorbu malíře Jaroslava Panušky, jenž by se v letošním roce dožil 150 let.

Z plakátu k akci
3. října 2022 - 11:00

Formát ani technika nebyly stanoveny, jediným kritériem výběru poroty se stala autentičnost realizovaných prací a co nejbližší tematická a umělecká podobnost s tvorbou Jaroslava Panušky, z jehož širokého uměleckého spektra byla preferována jeho tvorbu symbolistní. Bylo zasláno a doručeno přes 100 prací z řad školních kolektivů, ZUŠ i jednotlivců. Kromě Havlíčkova Brodu se zúčastnily i děti z širšího okolí Havlíčkova Brodu, Světlé nad Sázavou, Ledče nad Sázavou, Golčova Jeníkova, dále ze Žďárska a Bystřicka.Práce byly dodány do 30.6 a porota složená z odborných zaměstnanců galerie vyhodnotila během léta všechna doručená díla.  Sešlo se mnoho prací, které byly vytvořeny neobvyklými prostředky – trojrozměrné práce v keramickém materiálu, kresba propisovací tužkou, počítačová grafika apod. Z tematických okruhů, kterým se Jaroslav Panuška ve svém obrovském díle věnoval, převažovala tématika symbolistní a dekadentní, věnující se především zobrazení nejrůznějších strašidel, bájných postav, tajuplných scén, částečně i pravěkých scenérií. Porota se tedy soustředila kromě vlastního výtvarného projevu a kvality jeho provedení zejména na to, aby výtvarná práce co nejvíce vyjadřovala atmosféru Panuškových děl.  

Výstava složená z vítězných prací v jednotlivých kategoriích doplněných o další vybraná díla bude v galerii k vidění až do 12. 10. 2022.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%