Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Lyžaři pozor, jede už jen vlek na Šacberku!

Lyžaři pozor, jede už jen vlek na Šacberku!

Milovníci sjezdového lyžování mohou na Jihlavsku zavítat už jen do zimního střediska Šacberk ve Zborné. To jako jediné i přes jarní oteplení udrželo sjezdovku v provozu.

Skiareál Šacberk
10. března 2019 - 11:00

Na svahu podle provozovatele Pavla Havlíčka stále leží kolem půl metru souvislé sněhové vrstvy. Areál byl jako jediný na okrese v provozu přes jarní prázdniny školáků, které dneškem končí.

Přes veškerou snahu protáhnout sezonu ještě alespoň na tento týden, skončili provoz v Lukách nad Jihlavou. Tamní čtyřsedačková lanovka jela naposledy první březnovou neděli. Nadále mají ale v provozu vlek na Křemešníku u Pelhřimova. Do března už nezasáhla sezona ani v Mrákotíně u Telče.

Letošní lyžařská sezona je definitivně minulostí i v Brtnici. Vlek, který provozuje město, vyvážel lyžaře na kopec skoro měsíc bez přerušení provozu. A to přesně od 25. ledna do 21. února letošního roku.„Kdybychom dokázali protáhnout sezonu ještě přes jarní prázdniny, jsem přesvědčený, že budeme v černých číslech zcela určitě,“ uvedl brtnický místostarosta Jan Přibyl.

Na Jihlavsku dlouhé roky fungovalo i zimní středisko na Čeřínku. Letos se ale tamní vlek vůbec nerozjel, protože se nepodařilo zajistit provozovatele, který by o areál měl zájem.

Ten původní, který štafetu převzal pro rok 2017 po firmě Autonot, smlouvu neprodloužil. Vlek přešel zpět pod původního nájemce. Ten už ale o znovuobnovení provozu vlastními silami nestál.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)