Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Líbilo se! Veletrh služeb přilákal do Telče stovky lidí

Líbilo se! Veletrh služeb přilákal do Telče stovky lidí

Druhý ročník akce s názvem Telčský veletrh sociálních služeb se uskutečnil ve čtvrtek 21.června na náměstí Zachariáše z Hradce.

Ilustrační foto
7. července 2018 - 11:00

Dopoledne tak začala akce, která přitáhla stovky přihlížejících. Ti si mohli prohlédnout stánky s nabídkou sociálních služeb nejen na Telčsku, ale na celé Vysočině.

Například se na veletrhu prezentovalo nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zastávka, jež se zaměřuje na děti od 11 do 26 let. „Snažíme se jim poskytnout bezpečný prostor, pomoc a podporu v jejich nepříznivé situací,“ řekla Hana Zahradníčková. Smyslem Zastávky je prostřednictvím volnočasových aktivit pracovat s dětmi.

Také zástupkyně jihlavského Tyfloservisu nesměly na veletrhu chybět. Tyfloservis pomáhá zrakově postiženým lidem. Během celého dne si návštěvníci mohli prohlédnout například stroj na psaní, brýle simulující zrakové postižení, slabikář Braillova písma, či si zkusit chůzi se slepeckou holí.


„Lidé se nejvíce zajímají o zrakové vady. Mnohdy byli překvapeni, kolik jich vlastně existuje,“ sdělila Vlastimila Rodová, instruktorka sociální rehabilitace nevidomých a slabozrakých.

Během čtvrtečního dne zpestřoval veletrh doprovodný program, na kterém se podíleli žáci místních škol, seniorky Klubu důchodců, či dechová kapela.


(pšt, novinkvyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)