Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Letní žurnalistická škola pro mládež z partnerských regionů

Letní žurnalistická škola pro mládež z partnerských regionů

V neděli 13. srpna odstartuje v Havlíčkově Brodě už třináctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského.

Budoucí novináři a jejich "oběť".
8. srpna 2017 - 11:00

Na pět desítek mladých lidí se zájmem o média, kulturu historii a společnost střední Evropy ze čtyř zemí se až do 19. srpna bude v Havlíčkově Brodě seznamovat se zákulisím mediálních světa.

Mezi padesátkou mladých Čechů, Poláků, Slováků a Ukrajinců bude také deset účastníků z Nitranského kraje a Zakarpatské oblasti Ukrajiny, kteří přijíždí díky podpoře Kraje Vysočina, který každoročně zve zájemce ze všech partnerských regionů.
 
V průběhu týdne absolvují studenti Fakulty žurnalisticky Univerzity Konstantina Filozófa v Nitře a bohemisté z Národní univerzity v Užhorodě společně s ostatními praktické i teoretické aktivity v šesti skupinách podle mediálního zaměření pod vedením zkušených lektorů z regionálních i celoplošných médií.

Žďárská kauza a naši novináři

Většina výstupů, které během týdne vytvoří, se objeví v regionálních médiích, které jsou partnery letní školy. Od pondělí 14. do pátku 18. srpna jsou součástí letní školy také veřejně přístupné přednášky a besedy na nejrůznější aktuální témata z mediální oblasti, ale také historie a kultury.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)