Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Kynologové ze Zakarpatí se učí od vysočinských policistů

Kynologové ze Zakarpatí se učí od vysočinských policistů

Sedmičlenná skupina kynologů ze Zakarpatí pobývala několik dní na Vysočině. Důvodem byl intenzivní výcvik policistů – psovodů a především jejich svěřenců.

Ze společného cvičení kynologů
16. června 2019 - 11:00

Výcvik vedli policisté z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Jedná se o ojedinělou, vysoce specializovanou spolupráci, která vzešla ze spolupráce Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny.

Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Po velice kladném ohlasu na první ročník jsou aktuálně zapojeni už i policisté z jiných částí Zakarpatí. „Kynologický výcvik pro zakarpatské kolegy má už třetí pokračování. Naši východní partneři jsou seznamováni s nejmodernějšími metodami výcviku, je jim poskytována maximální metodická pomoc s důrazem na praktický výcvik. V rámci týdenního školení se dbá i na předání zkušeností v péči o svěřeného psa – o jeho správné stravování nebo zdravotní stav,“ popsal hejtman Jiří Běhounek, který se jednoho výcvikového dne osobně účastnil.


Kynologové ze Zakarpatí jsou denně konfrontováni s mimořádnými situacemi – likvidací nevybuchlé munice, dohledávání osob v zavalených objektech, tyto události jsou u nich na běžném denním pořádku.

 Intenzivní kynologický výcvik připravený Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina je pro ně obrovskou profesní zkušeností a umožňuje jim načerpat nové zkušenosti, pracovat efektivněji a bezpečněji.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)