Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Kynologové z ČR a Ukrajiny změřili síly v krajském přeboru

Kynologové z ČR a Ukrajiny změřili síly v krajském přeboru

Na konci minulého týdne účastníci krajské soutěže policejních kynologů zvládli soutěžní disciplíny, jako například zadržení nebezpečného pachatele při snížené viditelnosti.

Ze soutěže českých a ukrajinských policejních kynologů
3. června 2018 - 11:00

Mezi celkem 16 psovodů patřili i policisté z Jihomoravského kraje a policisté z Ukrajiny. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Soutěžící v návaznosti na meziregionální partnerství Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny přijali pozvání organizátorů a do policejního areálu nedaleko Třešť si přijeli vyměnit zkušenosti.


Pro ostatní právě nesoutěžící ukrajinské policisty jejich vysočinští kolegové připravili poutavé prezentace svojí práce i vybavení. Současně měli hosté příležitost seznámit se s činností celého integrovaného záchranného systému, včetně návštěvy Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.


Slavnostním bodem programu pak byla účast na předávání záslužných medailí Kraje Vysočina složkám IZS a civilistům, kteří svým aktivním přístupem přispěli k záchraně životů druhých.

Z více než 170 projektů z této meziregionální spolupráce Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 56 miliónů korun.


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)