Svátek má: Mahulena

Regiony

Velikost textu:

Kupte si mobil! Sice ho nedodám, ale zato vás zkasíruju

Kupte si mobil! Sice ho nedodám, ale zato vás zkasíruju

Třebíčští kriminalisté objasnili rozsáhlý případ podvodu, jehož obětí se stala téměř stovka lidí z různých míst České republiky. 

Ilustrační foto
4. února 2018 - 11:00

Muž na internetu nabízel ke koupi mobilní telefony a herní konzole, které ale po zaplacení zájemcům nedodal. Podvedené lidi připravil o více než půl milionu korun. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zločinu. Jedná se o recidivistu, který si poslední trest odpykal ve věznici.

Prověřování závažného případu začalo, když přijali policisté obvodního oddělení Třebíč oznámení od muže, který si na internetovém portálu vybral nabízený mobilní telefon, po zaplacení mu ale prodávající zboží nedodal a muž přišel o pět tisíc korun.

Na různých místech České republiky přijímali policisté další trestní oznámení od jiných lidí, kteří byli podvedeni stejným pachatelem. Případy třebíčští policisté shromažďovali za účelem společného trestního řízení a podařilo se jim vypátrat také podezřelého muže.

Pronajmu byt. Inzerátová podvodnice ale jen tvrdě inkasovala

Ten podvedl celkem sedmaosmdesát lidí napříč Českou republikou. Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého recidivisty z Ostravska. Byl obviněn ze spáchání zločinu podvodu, za který lze uložit trest odnětí svobody až na osm let.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: archív)