Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Křížem krážem Vysočinou na kole už po dvanácté

Křížem krážem Vysočinou na kole už po dvanácté

Dvanáctý ročník cyklistického putování Křížem krážem Vysočinou na kole organizovaný destinační agenturou Vysočina Tourism je ve své půlce.

Peloton z Pelhřimova do Třeště
11. července 2019 - 11:00

Prvních 200 kilometrů, tedy polovinu naplánované trasy si od minulého pátku nenechalo ujít denně zhruba třicet cyklistů. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Dnešní pátá etapa odstartovala rukou starosty Jana Tecla z Havlíčkova Brodu a v podvečer skončí v Pelhřimově. „To budeme mít v nohou trasu přes Lipnici, Humpolec, Kletečnou a Milotice. Přesně 55 kilometrů,“ říká náměstkyně hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová, která se rovněž zařadila do pelotonu.
 
Cyklisté tak načínají druhou dvoustovku připravené trasy. „S Vysočinou jedu na kolech letos poprvé a jsem překvapený, jak krásně může být naplánovaná trasa. Jsme tu celý tým z Horní Cerekve. Sami organizujeme závod Přes tři vrchy Vysočiny, takže jsme trochu konkurence, ale tohle ježdění si doslova užíváme,“ říká 76letý Josef Frey.


Trasu letošního Křížem krážem Vysočinou na kole plánoval Ladislav Rasocha z Havlíčkova Brodu, má ji projetou, všechny cílové zastávky má v hlavě a odříkává je s automatickou přesností. Peloton čeká trasa z Pelhřimova do Třeště.
 
Křížem krážem Vysočinou není závod, naplánovaná trasa má potěšit a umožnit navštívit zajímavá místa v regionu. Tempo se řídí podle kondice pelotonu a po celou dobu cyklovýletu panuje přátelská atmosféra.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)