Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Kriminalisté dopadli distributora drog. A nejen jeho

Kriminalisté dopadli distributora drog. A nejen jeho

Kriminalistům jihlavského územního odboru se v minulých dnech podařilo na základě vynikající práce dopadnout pachatele, který se dopouštěl závažné drogové trestné činnosti. 

Pervitin v krystalické podobě
18.duben 2017 - 11:00

Muž na Jihlavsko přivážel z jiných částí republiky pervitin a drogu poté distribuoval. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Jenomže to není všechno. Zadržený totiž cestoval ve voze se svým komplicem jako spolujezdec. Byla to však jejich poslední společná cesta. Policisté už na ně totiž čekali. Podle policie muži jeli po desáté hodině večer s vozidlem Opel Vectra po silnici ve směru z Třebíče, zákrok proběhl v katastru obce Okříšky.

Automobil policisté speciální jednotky zastavili a řidiče i jeho spolujedoucího zadrželi. Řidičem automobilu byl muž, který má soudem uložený zákaz řízení vozidel, a to na necelých jedenáct let, za volant smí usednout až od druhé poloviny roku 2021. Že oba vezli drogu, netřeba ani dodávat.

Oba zadržené muže policisté odvezli na oddělení policie do Jihlavy, kde byli umístěni do policejních cel. Zajištěná krystalická látka byla zaslána na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy.

Je libo pervitin? Penězi platit někdy nemusíš

Následovala i domovní prohlídk u jednoho ze zadržených. Policisté našli různé nářadí užívané k trestné činnosti. Samotné nářadí si muž pořídil pomocí krádeže.

Za drogovou trestnou činnost hrozí sedmatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na pět let. Druhý obviněný muž může být potrestán až dvouletým trestem odnětí svobody.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)