Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Krajští dobrovolníci pracovali v jihlavské ZOO

Krajští dobrovolníci pracovali v jihlavské ZOO

Koordinátorka dobrovolníků Krajského úřadu Kraje Vysočina Irena Hambálková zareagovala na výzvu ZOO Jihlava, která aktivně hledá dobrovolníky pro pomocné práce, a tak se tentokrát krajští dobrovolníci vydali za prací do areálu nejnavštěvovanější turistické atrakce na Vysočině.

Z akce
20. září 2022 - 11:00

V půlce září sedmička pracovníků, která se rozhodla věnovat svůj volný čas dobré věci, strávila pracovní odpoledne na dohled od žiraf.
 
„Snažíme se, aby čas strávený v naší ZOO byl pro návštěvníky co nejpříjemnější, a tak celoročně pracujeme na zvelebení a údržbě zelených ploch mezi jednotlivými pavilóny. Bohužel není v silách našich pracovníků takto rozsáhlé prostranství udržet v dokonalé čistotě, a tak jsme moc rádi, že jste se zapojili, každá ruka se hodí,“ uvedl Petr Walter, vedoucí zahradnického oddělení.

Pro dobrovolníky připravil pracovní pomůcky, a ti tak dlouho neotáleli a pustili se do práce. Pleli prorůstající plevel a hrabali první opadané listí.

„Pokud mi to čas dovolí, snažím se zapojit do aktivit úřadu. Mohu tak alespoň trochu zapomenout na pracovní povinnosti a příjemně zrelaxovat při fyzické práci,“ sděluje s úsměvem Eva Krčková z odboru sociálních věcí krajského úřadu. „Já jsem s sebou vzala prvňáčka, který zoo dobře zná, moc se těšil, že půjde se mnou a bude mi pomáhat,“ prozradila zase Jana Němcová, která také působí na odboru sociálních věcí.

Výsledek pracovního odpoledne si pochvalovala i koordinátorka krajských dobrovolníků Irena Hambálková. „Jsme prima parta, zase jsme odvedli kus práce a myslím, že zrovna tady nejsme naposledy.“Dobrovolníci z Krajského úřadu Kraje Vysočina v čele s koordinátorkou Irenou Hambálkovou pravidelně pořádají tzv. Dobro-dny. Navštěvují klienty sociálních ústavů, pacienty jihlavské nemocnice, pravidelně se zapojují do akce Čistá Vysočina, pracovali v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou, čistili Hosovský rybníček od rákosí nebo také připravovali prostory lesní mateřské školy u Kněžic. Když čas a rodinné povinnosti dovolí, dobro-dny pořádají zhruba jedenkrát za dva měsíce.

Tato zpráva vznikla v rámci projektu: „Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“, reg. č.: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

NovinkyVysočina.cz iinformovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%