Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Krajská záchranka letos obmění osm zásahových sanitek

Krajská záchranka letos obmění osm zásahových sanitek

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina na jaře letošního roku pořídila osm nových sanitních vozů. 

Ilustrační foto
25. dubna 2018 - 11:00

Do terénu během následujících několika dní vyjedou nové vozy s pohonem 4X4 za celkem 20,5 miliónu korun. "Nákup uhradí záchranka z vlastních fondů," informovala Novinkyvysocina.cz ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Nové sanitky budou přiděleny výjezdovým základnám v Pelhřimově, Pacově, Počátkách, Humpolci, Přibyslavi, Telči, Novém Městě na Moravě a jeden vůz začne sloužit v Třebíči.
 
Muzeum Vysočiny Jihlava zve na výstavu S domečkem na zádech (výstava o měkkýších Vysočiny)


Maximální rychlost nově pořízených sanitek je  185 km za hodinu, jsou vybaveny motory o výkonu 150 kW a jedná se o zcela novou řadu VW T6.

Jsou vybaveny pěti místy k sezení a jedním lůžkem, standardem je klimatizace, blokace startu nebo přídavné naftové topení. Pokud jde o zdravotnické vybavení a tablety pro přenos informací, budou sanitky vybaveny stávajícím mobiliářem z vyřazených vozů.
 
Projekt „Ty to zvládneš“ pomůže zachraňovat životy

"Stabilně vyjíždíme z 21 výjezdových základen, v současné době disponujeme 63 vozy určenými pro zdravotnické zásahy," popsal aktuální stav vozového parku krajské záchranky Martin Václavek, vedoucí dopravy.

Naposledy byl vozový park Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina obměňován v roce 2015.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)