Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Krajská knihovna Vysočiny ocenila knihovnice a knihovníky

Krajská knihovna Vysočiny ocenila knihovnice a knihovníky

Krajská knihovna Vysočina opět po roce uspořádala v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě Knihovnickou slavnost, na které oceňovala už po osmnácté knihovnice a knihovníky obecních knihoven.

Ze slavnostního ceremoniálu.
23. listopadu 2019 - 11:03

Pozvání na slavností událost přijal i hejtman Jiří Běhounek a náměstkyně hejtmana pro oblast kultury Jana Fischerová. Knihovny i v těch nejmenších obcích se za poslední roky velmi proměnily. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Už nejsou jen místem, kde se půjčují knihy, ale staly se centry společenského dění, místy setkávání, kreativního tvoření i vzdělávání. "Děkuji všem knihovnicím a knihovníkům za jejich záslužnou práci a zároveň všem obcím, které o svoji knihovnu pečují a rozvíjejí ji,“ řekla při setkání náměstkyně Fischerová.
 
Ke gratulantům se přidali také zástupci města, ředitel Knihovnického institutu při Národní knihovně ČR Vít Richter, spisovatelka, překladatelka a ředitelka Podzimního knižního veletrhu Markéta Hejkalová a Jitka Hanáková ze Sdružení místních samospráv ČR.


„Při hodnocení jsme vycházeli z návrhů metodiků pověřených knihoven. Oproti předchozím letům, kdy jsme udělovali titul Knihovna Vysočiny, bychom chtěli více upozornit a vyzdvihnout osobnost toho, kdo má na činnosti knihovny zásadní podíl, tedy knihovníka,“ přiblížila ředitelka krajské knihovny Jitka Hladíková.

Krajská knihovna se tedy letos rozhodla ocenit nejlepší knihovnice a knihovníky kraje titulem Knihovník Vysočiny 2019. Zároveň  Čestným uznáním za dlouholetou knihovnickou činnost poděkovala knihovníkům, kteří se této profesi obětavě věnují i několik desítek let.


Kromě toho se udělovala ocenění za webovou prezentaci knihoven včetně jejich profilů na sociálních sítích. S nejvyšším počtem bodů zvítězil web Místní knihovny v Číměři pod vedením knihovnice Michaely Láníkové.


Stejná knihovna už také dvakrát získala ocenění Knihovna Vysočiny, letos navíc obdržela v krajském kole soutěže Vesnice roku za svoji aktivitu Diplom za práci s mladými čtenáři a v celorepublikové facebookové soutěži pořádané Svazem měst a obcí ČR „Knihovna jinak“ 2. místo.

(pšt, novinkyvysocina.cz, Foto: Kraj Vysočina)