Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina zve středoškoláky ke studiu ve Francii

Kraj Vysočina zve středoškoláky ke studiu ve Francii

Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Remešskou akademií nabízí opět v rámci programu Rok ve Francii studentům středních škol možnost studovat na střední škole v oblasti Champagne-Ardenne.

Ilustrační foto.
6. ledna 2020 - 11:00

Ta je součástí regionu Grand Est ve Francii. Předpokladem studia je znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Krae Vysočina.

Požadováno je složení zkoušky DELF alespoň úrovně A2, což je možné učinit ještě v březnu 2020. Přihlášky pro následující školní rok je možné podávat až do 29. února 2020.
 
Program je určen pro studenty ve věku 15 až 17 let, kteří se rozhodnou rozvinout a zlepšit své dovednosti ve francouzském jazyce, prohloubit své mezikulturní znalosti, poznat způsob života Francouzů a prožít obohacující zkušenost.


Náklady na pobyt studenta ve Francii hradí z velké části sama rodina. Studenti z Vysočiny mají na rozdíl od zájemců z většiny ostatních krajů výhodu, že Kraj Vysočina poskytuje finanční prostředky na částečné pokrytí nákladů spojených se studijním pobytem.

Stipendium v souladu se stipendijními pravidly Rady Kraje Vysočina pokryje asi třetinu vynaložených nákladů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, Foto: Kraj Vysočina)