Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina vloni dobře hospodařil. Budou navýšeny rezervy

Kraj Vysočina vloni dobře hospodařil. Budou navýšeny rezervy

Po jednání krajské rady je jasné, kam budou směřovat milióny z téměř půlmiliardového přebytku hospodaření Kraje Vysočina roku 2018.

Sídlo Kraje Vysočina
6. března 2019 - 11:00

Poté, co krajské zastupitelstvo už v lednu odsouhlasilo dotaci pro havlíčkobrodskou Jiskru ve výši 2,4 miliónu korun na pořádání Mistrovství světa v softballu, bude 19. března rozhodovat o dalších dotacích.

Budou použity především na opravy krajských komunikací, pro krajské zdravotnictví a pro HZS Kraje Vysočina. Podle informací hejtmana Jiřího Běhounka je navrženo k rozdělení dalších 234 miliónů korun.

Zbývajících 250,6 miliónů korun bude převedeno do Fondu strategických rezerv, s tím, že i v tomto fondu bude minimálně 150 miliónů korun rezervováno pro dopravu.
 
„Nejvyšší částku 100 miliónů korun poskytne Kraj Vysočina ze svého loňského přebytku na rekonstrukce konkrétních mostů, dalších 50 miliónů korun navíc dostanou krajští silničáři na odstranění už vytipovaných škod po zimě a osmdesát miliónů korun zapojí do kapitoly zdravotnictví."Čtyřmi milióny korun podpoří Kraj Vysočina pořízení projektové dokumentace nového výjezdového stanoviště Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina,“ popsal konkrétní rozdělení přebytku hospodaření náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Do Fondu strategických rezerv bude „odesláno“ dalších 250,6 miliónů korun. Stav Fondu strategických rezerv, tedy peněz, které kraj využívá na kofinancování a předfinancování evropských projektů a také na financování mimořádných a neočekávaných výdajů bude po provedených převodech ve výši 1 435 miliónů korun.
 
Stomilionové posílení kapitoly dopravy na opravu mostů pomůže Krajské správě a údržbě silnic Kraje Vysočina zlepšit technický stav u minimálně třinácti objektů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto. Kraj Vysočina)