Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina: Univerzita třetího věku nemívá o studenty nouzi

Kraj Vysočina: Univerzita třetího věku nemívá o studenty nouzi

Že senioři rádi studují a učí se novým věcem, to na Vysočině platí mnohonásobně. Také během léta žijí senioři aktivně a nebojí se podnikat zajímavé aktivity.

Posluchači univerzity
31. července 2018 - 11:00

Například účastní se tábora pro seniory v režii havlíčkobrodského Senior Pointu nebo Letní školy seniorů. Tyto aktivity pořádané Krajem Vysočina v letních měsících plynule navazují na ostatní celoroční vzdělávací programy.

"Jednou z nich je rovněž Univerzita třetího věku, kterou Kraj Vysočina pořádá už osmým rokem ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava,“ upřesňuje pro Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

Senioři mají na přihlášení do U3V akademického roku 2018/2019 čas až do konce léta a na výběr mají hned z pěti přednáškových míst: Velké Meziříčí, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Třebíč a Jihlava.
 
Významným aspektem je rovněž to, že ke studiu mohou být přijati občané České republiky starší 50 let a podmínkou přitom není předcházející středoškolské vzdělání účastníka. Stačí pouze podat přihlášku, a to bez nutnosti absolvovat přijímací pohovor. Výukové skupiny jsou vždy naplňovány do kapacity 25 posluchačů.


Posluchači po absolvování kurzu neskládají žádné zkoušky, po dohodě s přednášejícím mohou dobrovolně vypracovat závěrečnou práci na téma, které si sami zvolí podle zaměření jednotlivých přednášek.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)