Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina spouští vlastní telefonní informační linku pro občany

Kraj Vysočina spouští vlastní telefonní informační linku pro občany

S ohledem na potřeby obyvatelstva spustil Kraj Vysočina 17.3.2020 v 18:00 hodin vlastní informační linku. COVID linka Kraje Vysočina bude dostupná ve všední dny v čase od 8 do 22 hodin.

Ilustrační foto
19. března 2020 - 11:00

Na telefonním čísle 564 602 602 sice nebudou zdravotníci, ale tým operátorů pomůže veřejnosti zorientovat se v aktuální situaci, poradí nebo nasměruje. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
V týmu operátorů na této lince nejsou zdravotníci, nemohou s vámi konzultovat zdravotní stav, ale disponují informacemi, které Vám pomohou zorientovat se v aktuální situaci, poradí Vám nebo Vás nasměrují. Kapacita naší linky je omezená, proto prosíme o strpení, pokud se ihned nedovoláte, případně můžete využít následující komunikační kanály:

Máte-li zdravotní problém obraťte se prosím na lékaře prostřednictvím formuláře https://www.ulekare.cz/vysocina, zde Vám během šesti hodin odpoví erudovaný lékař. Tuto konzultaci za Vás platí Kraj Vysočina.


Máte-li dotaz nezdravotního charakteru, můžete se na nás obrátit na e-mailu zc.anicosyv-rk@surivanorok .
Dále můžete využít informační linku Ministerstva zdravotnictví České Republiky 1212.

Pokud Váš zdravotní stav vykazuje příznaky onemocnění koronavirem (teplota nad 38 stupňů Celsia, kašel, případně zimnice a dechové potíže), obraťte se na linku 112.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)