Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina se na Velký pátek rozsvítí modře

Kraj Vysočina se na Velký pátek rozsvítí modře

Kraj Vysočina vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který připadá na 2. dubna.

Rozvícená "modrá" Vysočina
31. března 2021 - 11:00

Tento den bude modře nasvíceno sídlo kraje a Kraj Vysočina se tak připojí k již VIII. ročníku celorepublikové kampaně s názvem Česko svítí modře, která je dílem organizace Naděje pro autismus. Doufáme, že se k této aktivitě připojí i další instituce z Vysočiny, poskytovatelé sociálních služeb, další organizace ale i široká veřejnost.
 
 Modrým nasvícením však možnosti vyjádření podpory autismu zdaleka nekončí. V týdnu od 5. do 9. dubna bude svoji podporu osobám s poruchami autistického spektra moci vyjádřit každý, kdo si oblékne modré oblečení.Právě v tomto smyslu vznikla výzva, s názvem Obleč se do modré a podpoř osoby s autismem, kterou ve spolupráci s hejtmanstvím vyhlásil realizační tým projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina.

Ze Svojšice pocházeli předci Buška z Velhartic

Výzvy se zúčastní nejen zaměstnanci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, ale také tři příspěvkové organizace, které jsou do projektu zapojeny. Jde o Domov Jeřabina Pelhřimov, Domov Kamélie Křižanov a Domov ve Zboží, jež poskytují péči osobám s poruchami autistického spektra. Účast přislíbily také další subjekty ze sociální oblasti.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj a foto: Kraj Vysočina)