Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina: Přípravy na očkování

Kraj Vysočina: Přípravy na očkování

Zatím je předpoklad očkování cca do března v pěti krajských nemocnicích, které by to měly s ohledem na objem přislíbeného množství vakcín zvládnout, říká hejtman  Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Ilustrační foto
8. ledna 2021 - 08:01

„Od dubna by mělo být vakcín už podstatně více a bude třeba systémy výrazně posílit – tedy zřídit očkovací místa i mimo nemocnice," dodává hejtman..

Další informace ze zasedání krizového štábu
  • Kraj Vysočina má nyní k dispozici tři boxy s vakcínou, z toho jeden z prosince 2020 je už vyočkován. K dnešnímu dni je na Vysočině proočkováno 1 506 dávek. Dávky dodané po Novém roce budou prozatím opět rozděleny pro užití v krajských nemocnicích.
  • Kraj Vysočina počítá se zřízením očkovacích center ve svých nemocnicích. Pokud to bude nutné, zřídil by Kraj Vysočina očkovací centra mimo nemocnice, tak aby očkování další půlrok neblokovalo hlavní provozy nemocnic. Mimo nemocnice by šlo o kapacitní pracoviště budovaná prozatím v okresních městech – k tomu je třeba minimálně dostatek vakcín pro Kraj Vysočina, dostatek pracovníků s tím, že hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek ještě tento týden obešle osobním dopisem lékaře napříč odborností a požádá je o jejich osobní pomoc v očkovacích týmech.
  • Schůzka ve věci určení budoucích možných lokalit pro případné zřízení očkovacích center se starosty a primátorkou okresních měst s hejtmanem Kraje Vysočina se bude konat zítra, v pátek 8. 1. 2021.„Tento týden jsme oslovili ředitele SŠ a VOŠ s prosbou, aby prozatím dobrovolně nabídli žákům nezávěrečných ročníků zdravotnického zaměření dobrovolné zapojení do činnosti zdravotnických zařízení. Naším cílem je umožnit maturantům maximální prostor pro přípravu ke zkouškám, nemůžeme však vyloučit, že jejich nasazení bude v následujících týdnech nezbytné k udržení základních funkcí nemocnic, které se už v tuto chvíli starají jen v našem regionu o více než tři stovky COVID pozitivních pacientů a prognóza bohužel není vůbec příznivá. Výpomoc v nemocnicích bude studentům započítána jako praxe a k jejich aktivitě by mělo být přihlédnuto v rámci skládání zkoušek," uvedl  Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství

NovinkyVysocina.cz informovala Ing. Jitka Svatošová, tisková mluvčí Kraje Vysočina.

(rp,novinkyvysocima.cz,foto:arch.)