Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina požádal o peníze na nové kolo kotlíkových dotací

Kraj Vysočina požádal o peníze na nové kolo kotlíkových dotací

Kraj Vysočina požádal o peníze na nové kolo kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti.

Ilustrační foto
3. června 2023 - 11:00

Na svém posledním jednání v úterý 30. května 2023 rozhodla Rada Kraje Vysočina o předložení projektové žádosti do 45. výzvy v rámci Operačního programu Životní prostředí 2021–2027. Cílem této žádosti je zajištění finančních prostředků pro vyhlášení dalšího kola kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti. „Celkem může Kraj Vysočina v rámci tohoto programu získat finanční prostředky ve výši 111 454 000 korun, které by měly pokrýt výměnu více než 575 starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním za nové, ekologické zdroje tepla," uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje.

Stejně jako v předchozím kole kotlíkových dotací bude podpora zaměřena na domácnosti s nižšími příjmy. Žádat mohou majitelé rodinných domů a bytových jednotek v bytových domech a dále také majitelé trvale obývaných staveb pro rodinnou rekreaci, které jsou vytápěny kotlem na tuhá paliva s ručním přikládáním, který nesplňuje minimálně 3. emisní třídu.

Na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí budou nově za nízkopříjmové považovány pouze domácnosti, v nichž všichni členové pobírají ke dni podání žádosti o podporu starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně a dále domácnosti, ve kterých žadatel (nebo některý z členů jeho domácnosti) v období od 1. 1. 2022 do doby podání žádosti o podporu pobíral příspěvek na bydlení.V případě schválení žádosti kraje ze strany Ministerstva životního prostředí, bude následovat vyhlášení výzvy k podávání žádostí o dotace pro obyvatele Kraje Vysočina.

Zahájení příjmu žádostí se předpokládá v průběhu letošního podzimu. Stejně jako v předchozím kole bude příjem žádostí probíhat pouze elektronicky prostřednictvím webové aplikace na stránkách Kraje Vysočina.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%