Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina postaví pro Nemocnici Třebíč nové operační sály

Kraj Vysočina postaví pro Nemocnici Třebíč nové operační sály

Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Kraj Vysočina jako hlavní investor zaplatí za nový objekt 344.900 tisíc korun.

Představitelé kraje u základního kamene.
29. května 2020 - 11:00

Cena je nižší než náš odhad. Zajímavostí je fakt, že stavba je jedním z prvních investičních projektů, pro které hledal Kraj Vysočina dodavatele prostřednictvím elektronické aukce. Dalším takto soutěženou stavbou bude například i stavba domova pro seniory v areále jihlavské nemocnice.

„Je to pro nás velice zajímavý nástroj, který nám umožňuje dosáhnout očekávanou úsporu a je to ekvivalent k zažitým veřejným zakázkám,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Pavilon operačních sálů Nemocnice Třebíč bude dokončen v létě 2022.
 
Stávající pavilon operačních sálů Nemocnice Třebíč je v provozu od roku 1985, zásadnější rekonstrukcí prošel v roce 2000, budova je v dobrém technickém stavu. Kkomplikací je její morální zastaralost a nemožnost rekonstruovat celý objekt bez přerušení provozu operačních sálů (nevyhovuje požárním předpisům, technologie sálů je morálně zastaralá).


V současné době se v objektu rekonstrukce nachází sedm operačních sálů a jeden zákrokový sál emergency. Během výstavby bude v etapách provoz následujícím způsobem redukován (2021 na rok pojedou jen 4 nové sály). Novostavba pavilonu se stane součástí uceleného traktu operačních sálů, jehož součástí budou další čtyři operační sály včetně zázemí, strojoven ve 3.NP, provizorní komunikační propojení přes stávající objekt. Funkční propojení na současné operační sály musí být zachováno ve všech fázích  stavebních prací.
 
Přesně za rok v roce 2021 budou předány  čtyři hotové sály v nové budově, pak začne rekonstrukce staré budovy a v roce 2022 harmonogram počítá s předáním dalších čtyř nových sálů. Sály budou se zázemím, k dispozici bude pooperační pokoj s šesti dospávacími lůžky a disponující komunikačním propojením jak na nový pavilon chirurgických oborů, tak i na pavilon G.
 
(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)