Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina podpořil stavbu domova pro seniory v Jihlavě

Kraj Vysočina podpořil stavbu domova pro seniory v Jihlavě

Přípravy na výstavbu nového moderního zařízení pro poskytování kvalitní a dostupné sociální péče pro obyvatele starší 65 let v Jihlavě pokračují. 

Brzy bude viset nad místem i toto povolení
16. listopadu 2017 - 11:00

Rada Kraje Vysočina souhlasila s další realizací projektu i za podmínek nižší státní dotace, než bylo předpokládáno. „Domov pro seniory v Jihlavě o kapacitě 124 klientů za cca 200 miliónů korun bude financovat částkou 50 miliónů korun stát, hlavní díl nákladů zůstává na rozpočtu Kraje Vysočina. I nadále budeme hledat případné další zdroje financování,“ informoval Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast financí Josef Pavlík.
 
Nový domov pro seniory, který bude umístěn v areále Nemocnice Jihlava, poskytne nejdříve za dva roky další kapacity pobytových služeb včetně služeb pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dále i odlehčovací služby.

Stavba krajského domova pro seniory v areálu krajské nemocnice v Jihlavě je podpořena aktuálním demografickým vývojem – stárnutím populace v regionu, které kopíruje celorepublikový trend.


S ohledem na statistiky počtů pobytových lůžek v sociálních zařízeních v regionu je nutné do budoucna doplnit kapacity v okrese Jihlavy, který je oproti okresům Havlíčkův Brod, Třebíč a Pelhřimov silně poddimenzován.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)