Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina opraví pavilon LDN v Nemocnici Nové Město na Moravě

Kraj Vysočina opraví pavilon LDN v Nemocnici Nové Město na Moravě

Na přelomu září a října začne jedna z logisticky složitějších letošních oprav naplánovaných v Nemocnici Nové Město na Moravě. Kraj Vysočina vysoutěžil dodavatele a za téměř 18 miliónů korun kompletně opraví interiéry pavilonu LDN

Nemocnice Nové Město na Moravě - objekt LDN
16. září 2022 - 11:00

„Vzhledem k tomu, že pavilon není možné kompletně vystěhovat, jsou práce naplánovány za provozu. Podepíše se to na délce přísně plánovaných prací, které budou trvat celý rok,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.
 
Stavební úpravy jsou plánovány ve dvou nadzemních patrech pavilonu oddělení dlouhodobě nemocných. Půjde především o dispoziční změny umožňující vybudování čtyř nových bezbariérových umýváren a zázemí pro hygienu pacientů. „Nově bude osazeno 42 kyslíkových ramp s dopojením na stávající elektroinstalace, provedena bude úprava rozvodu medicinálních plynů. Upraven bude stávající komunikační systém sestra – pacient a do ramp bude přiveden datový kabel. Práce na rozvodech se dotknou i přízemních pater, kde jsou umístěny ordinace, sesterny  a zázemí pro zaměstnance,“ doplňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.Kraj Vysočina aktuálně v areále krajské Nemocnice Nové Město na Moravě připravuje projekt nového pavilonu dialýzy a  generální opravu gynekologicko-porodního pavilonu. „Ta by měla probíhat také za nepřerušeného provozu. Nyní se dokončuje projektová dokumentace, příští rok bude vybrán dodavatel a začne stavba,“ upřesňuje Karel Janoušek.

Objekt LDN Nemocnice Nové Město na Moravě byl v minulých letech zateplen se  zachováním původního vnějšího vzhledu. Ten navrhl architekt Bedřich Rozehnal. Podle jeho návrhu byl pavilon postaven už na začátku 2. světové války. Původně sloužil jako infekční pavilon nemocnice. Z té doby pochází historické spirálové schodiště, stejně jako podélné balkóny na jižní straně objektu, které ve své době sloužily pro návštěvy.

Jihlavskénovinky.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
32%
Ne
transparent.gif transparent.gif
68%