Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina opraví dva mosty u Přibyslavi

Kraj Vysočina opraví dva mosty u Přibyslavi

Kraj Vysočina opraví dva mosty u Přibyslavi a plánuje i rekonstrukci dvou úseků silnice z Ostrova nad Oslavou směrem na Netín.

Ilustrační foto
18. listopadu 2022 - 11:00

Na příští stavební sezónu připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s městem Přibyslav projekt na opravu, dvou mostů na silnici II/350 směrem Šlapanov a Štoky. Stavba si vyžádá úplnou uzavírku silnice a daný úsek by měl být opět průjezdný na podzim 2023. S omezením musí řidiči v příštím roce počítat také na silnici II/354, kde se bude rekonstruovat silnice na hrázi Špitálského rybníka a úsek silnice od odbočky na Zadní Zhořec po místní část Záseka.
 
II/350 Přibyslav – most


V 450metrovém úseku počítá kraj s úplnou demolicí a následnou výstavbou jednoho mostního objektu přes řeku Sázavu, který je v současné době ve velmi špatném stavu. V případě druhého mostu půjde pouze o sanaci spodní stavby a novostavbu nosné konstrukce. V průběhu stavby budou moci pěší využít provizorní vyvýšený chodník u ČOV i dočasně vybudovanou lávku přes Sázavu. Stavební projekt řeší i zpevněné skalního svahu pomocí kotev a stříkaného betonu  a úpravu křižovatky. Průjezd stavbou bude povolen pouze složkám IZS a v individuálních případech vlastníkům přilehlých pozemků. Stavební práce vyjdou celkově na více než 63 milionů korun bez DPH, Kraj Vysočina uhradí 62 milionů.II/354 Ostrov nad Oslavou – křiž. s II/602

Rekonstrukce silnice II/354 z Ostrova nad Oslavou směrem Radostín nad Oslavou, Netín a silnice II/602 je rozdělena do dvou úseků. Celkové náklady by se měly pohybovat kolem 31 milionů korun bez DPH a budou hrazeny z rozpočtu Kraje Vysočina.

1. opravovaný úsek v délce 222 m zahrnuje rekonstrukci silnice na hrázi Špitálského rybníka v obce Zahradiště. Současně dojde také k  rozšíření silnice se snížením nivelity v blízkosti zámku. Úplná uzavírka silnice by měla trvat od března do poloviny prázdnin. V místě se počítá se zajištěním náhradní autobusové dopravy, především pro školáky

2. opravovaný úsek v délce cca 965 m zahrnuje rekonstrukci úseku od křižovatky silnice II/354 s místní komunikací na obec Zadní Zhořec po značení začátku místní části Záseka (místní část Netína). Projekt řeší také odvodnění komunikace a nové osazení značkami, v rámci stavby bude upravena a omlazena vegetace. Oprava bude probíhat v celé šíři vozovky a vyžádá si asi měsíční úplnou uzavírku. Práce by měly být hotové do konce letních prázdnin.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:arch.)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%