Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina: Konference o odpadovém hospodářství

Kraj Vysočina: Konference o odpadovém hospodářství

Kongresový sál Krajského úřadu Kraje Vysočina ve čtvrtek  zaplnilo na 80 zástupců samospráv, úředníků odpadového hospodářství obcí a regionálních odpadářských společností.

Z konference
17. března 2023 - 11:00

Zúčastnili se třetího ročníku konference zaměřené na příklady dobré praxe z oblastí předcházení vzniku odpadů a materiálové využití vytříděných odpadů.

Z aktivit kraje byl představen dotační titul na spolufinancování projektů obcí zaměřených především na doplnění sběrné sítě a monitoring předcházení černých skládek. Na úklid a prevenci litteringu cílí aktivita „Čistá Vysočina“. V dopoledním bloku byly dále představeny prezentace k tématu předcházení plýtvání potravinami, správné nakládání s bateriemi a dvě společnosti představily zpracování papíru a skla na výrobky s obsahem recyklátu.  Odpolední blok začal vyhlášením pěti nejlepších sborů dobrovolných hasičů v krajské soutěži sběru vysloužilých elektrospotřebičů s názvem Recyklujte s hasiči za rok 2022. Následovaly prezentace vzdělávacích aktivit pro školy i pro obce, příklad dobré praxe bezúplatné výpůjčky sběrových nádob na textil z Libereckého kraje a konferenci uzavřel příspěvek o zkušenosti se swapem v Telči.

Konference naplňuje cíle Programu na předcházení vzniku odpadů i Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina pro období 2016 až 2025 v oblasti vzdělávacích aktivit.

NovinkyVysocina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto: krajvysocina)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%