Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina finančně podpoří aktivity handicapovaných

Kraj Vysočina finančně podpoří aktivity handicapovaných

Rada kraje tento týden schválila 15 projektů neziskových organizací z Kraje Vysočina na podporu jejich pravidelné činnosti s handicapovanými dětmi, mládeží, dospělými nebo seniory.

Ilustrační foto
9. dubna 2019 - 11:00

V rámci programu Celoroční aktivity handicapovaných 2019 si rozdělí částku 408 000 Kč. „Program je nově pod Fondem Vysočiny a tak jsme rádi, že i přes veškeré změny bylo letos podáno více žádostí a kraj bude moci rozdělit částku vyšší než v loňském roce," uvedla pro Novinkyvysocina.cz Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu.
 
Podle Fialové podpora sportovních, volnočasových a vzdělávacích aktivit handicapovaných je důležitá, jelikož projekty se snaží propojovat svět handicapovaných a běžné zdravé populace.
 
Dotace pomohou s financováním pravidelné celoroční činnosti, na kterou mohou navazovat rovněž akce jednorázového charakteru, jako sportovní soutěže, letní tábory a sportovní soustředění, nejrůznější poznávací cesty spojené s kulturním programem i ochranou přírody.Mnoho projektů se orientuje na sport, a tím i rozvoj fyzických schopností handicapovaných. Pohybovou koordinaci budou handicapovaní rozvíjet při hiporehabilitaci, bowlingu, showdownu (aplikovaném stolním tenisu pro nevidomé) a jiných rehabilitačních a rekondičních cvičeních.

K překonávání psychických bariér a přirozené integraci do společnosti přispívají také návštěvy kulturně-společenských akcí, jako jsou divadla, muzikály, a pořádání volnočasových akcí pro širokou veřejnost, například vánoční besídky nebo tvoření adventních dekorací.

To vše je náplní činnosti SPMP ČR Třebíč, Zvoneček Pelhřimov a Klubu „Úsměv“ ze Žďáru nad Sázavou.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)